ماساژ
دسترسی آسان

ماساژ

شهرک غرب ، بلوار خوردین ، توحید یکم ، پلاک یک
021-88071006      09124126598

ماساژ

5 مورد از مزایای ماساژ که باید بدانید!

پیشرفت علم و تکنولوژی به بشر امکان این را داده است که بتواند با روش‌هایی جدید‌تر، حرفه‌ای‌تر و کاربردی‌تر به درمان امراض و بیماری‌ها بپردازد. بسیاری از این روش‌های نوین تأثیر فوق‌العاده‌ای بر پروسه درمان بیماری‌ها داشته و این فرایند را تسریع می‌کنند؛ اما برخی روش‌ها از گذشته‌های دور با چنان تأثیر فوق‌العاده‌ای همراه بوده‌اند که همواره مورد توجه افراد قرار گرفته و طرفداران خاص خود را دارند.

یکی از این روش‌های درمانی که هرگز نمی‌توان آن را با چیز دیگری جایگزین کرد، «ماساژ» است. ممکن است بسیاری از افراد از ماساژ به عنوان یک  تفریح لذت‌بخش برای از بین رفتن خستگی و ریلکسیشن یاد کنند؛ اما حقیقت این است که ماساژتراپی نوعی تکنیک درمانی برای کمک به مداوای بیماری‌هاست. جالب است بدانید که امروزه این حرفه به عنوان یک رشته دانشگاهی در کشورهایی چون کانادا تدریس شده و بازار کار خوبی هم دارد. اگر تا به حال تجربه یک ماساژ آرامش‌بخش را نداشته‌اید، این مقاله به شما ثابت می‌کند که باید برای یک بار هم که شده یک ماساژ حرفه‌ای را تجربه کنید. همراه ما باشید.

5 مورد از مزایای ماساژ که باید بدانید!
ماساژ
5 مورد از مزایای ماساژ که باید بدانید! 4 ماساژ

پیشینه پیدایش ماساژ

همان طور که گفته شد، ماساژ یکی از قدیمی‌ترین ترفند‌های بشر برای درمان بیماری‌ها بوده که با استفاده از حرکات دست صورت می‎‌گرفته است. بررسی تاریخ و پیشینه این روش درمانی می‌تواند به درک اهمیت آن کمک شایانی کند؛ اما پیش از هر چیز، بیایید با ماساژتراپی و چگونگی آن آشنا شویم. در ادامه تعریفی جامع از چیستی ماساژ ارائه کرده‌ایم.

به طور کلی گفته می‌شود که درمان برخی از بیماری‌ها به واسطه دستکاری بافت‌های نرم بدن انجام می‌شود. انجام حرکات اصولی برای دستکاری این بافت‌ها حرفه ماساژ و علم ماساژتراپی  را پدید می‌آورد که امروزه کاربردهای فراوانی دارد. فرایند انجام ماساژ با چند تکنیک همراه است:

 1. دستکاری علمی و اصولی بافت‌های بدن به منظور رفع خستگی و بازگرداندن شادابی و همچنین درمان امراض
 2. حرکات دقیق دست‌ها بر روی بدن با هدف درمان
 3. اعمال فشار متغیر بر بافت‌های زیرجلدی با اهداف مشخص

مجموعه این اعمال می‌توانند خستگی‌ها را از تن شما بیرون رانده و بیماری‌های مختلفی را درمان کنند. همچنین تسکین درد یکی دیگر از نتایج دریافت ماساژ است که باید مد نظر داشت. حال اگر بخواهیم به تاریخ و پیشینه ماساژتراپی بپردازیم، باید سری به کشورهای شرق آسیا بزنیم. ساکنین مشرق‌زمین پیش از سایرین دریافتند که از ترکیب لمس، مالش، ضربه و حرکات این چنینی که بخشی از زندگی روزمره را شامل می‌شوند، می‌توانند به عنوان یک روش مستقل برای رفع خستگی، تسکین درد و درمان به کار گرفته شوند. به تدریج و با پیشرفت علم پزشکی، تلفیق این دو با یکدیگر ماساژتراپی را به عنوان یک روش درمانی به دنیا معرفی کرد.

گسترش ماساژ به غرب، به سفر فرانسویان به چین و یادگیری ماساژ از آن‌ها مربوط می‌شود. دستنوشته‌هایی درباره ماساژ از 2700 سال پیش از میلاد در چین برجای مانده بودند که در سده 19 میلادی توسط فرانسویان مطالعه شده و اصول ماساژ به فرانسه منتقل شد. پس از آن این مهارت کاربردی با پزشکی و حوزه درمان درآمیخت.

5 مورد از مزایای ماساژ که باید بدانید!
ماساژ
5 مورد از مزایای ماساژ که باید بدانید! 5 ماساژ

فواید ماساژتراپی و تأثیر آن بر کیفیت زندگی

همان طور که گفته شد، ماساژتراپی اصولی مزایایی دارد که می‌تواند احوالات جسمی و روحی شما را دگرگون کند. اگر برای دریافت ماساژ به یک مجموعه معتبر با پرسنل باتجربه و حرفه‌ای مراجعه کنید، پس از ماساژتراپی می‌بینید که تأثیرات به سزایی بر روح و جسمتان داشته است. چند مورد از فواید ماساژتراپی را در ادامه به اختصار شرح داده‌ایم تا از اهمیت دریافت ماساژ بیشتر آگاه شوید:

 • یکی از مهم‌ترین فواید ماساژ، دور کردن استرس و اضطراب از بدن است. با استفاده از یک ماساژ عالی می‌توانید هر آن چه که ذهنتان را درگیر کرده کنار گذاشته و با آرامش جسم، به آرامش روح برسید.
 • اگر دچار گرفتگی عضلات هستید، ماساژ می‌تواند عضلات را در حالت استراحت قرار داده و گرفتگی‌ها را از بین ببرد. به همین دلیل تجربه یک ماساژ حرفه‌ای ناراحتی‌هایی که در عضلاتتان حس می‌کنید را از بین می‌برند.
 • یکی دیگر از مشکلاتی که می‌توان آن‌ها را با کمک ماساژ کنترل کرده و روند درمان را تسریع کرد، مشکلات مفصلی است. اگر درگیر مشکلاتی در مفاصل هستید و دامنه حرکتی برخی از مفاصل شما محدود شده‌اند، می‌توانید از ماساژ برای بهبود وضعیت استفاده کنید.
 • جالب است بدانید که مشکلات گوارشی نظیر یبوست، سندرم روده تحریک‌پذیر، اختلال در هضم غذا و موارد این چنینی را نیز می‌توان با کمک ماساژ بهبود بخشید.
 • از آن جا که ماساژ گردش خون را افزایش می‌دهد، بهبود سر درد یکی از نتایج آن خواهد بود و علاوه بر آن، جوان‌سازی  پوست نیز اتفاق می‌افتد. امروزه ماساژ صورت طرفداران بسیاری داشته و به یکی از علاقمندی‌های بسیاری از افراد تبدیل شده است.

انواع مختلف ماساژ را بشناسید

ماساژ
5 مورد از مزایای ماساژ که باید بدانید!
ماساژ
5 مورد از مزایای ماساژ که باید بدانید! 6 ماساژ

باید بدانید که علاوه بر فوایدی که در قسمت قبل به آن‌ها اشاره شد، هر یک از انواع ماساژ‌ها فواید دیگری نیز دارند که منحصراً به همان نوع ماساژ مرتبط است. در واقع با توجه به نیازهای افراد، انواع مختلفی از ماساژهای درمانی و غیردرمانی ابداع شده‌اند و به پشتوانه علم و تجربه، حرکات خاصی را شامل می‌شوند که تأثیر مشخصی بر اندام‌ها دارند. چند مورد از محبوب‌ترین ماساژها را در ادامه نام برده‌ایم:

 • ماساژ ورزشی:

همان طور که از نام این ماساژ مشخص است، افرادی برای انجام ماساژ ورزشی آموزش می‌بینند و نحوه ریکاوری بعد از آسیب‌های ورزشی و یا آمادگی برای انجام مسابقات را می‌آموزند. مواردی از جمله تاندونیت، سندرم تونل کارپال و سندرم گیرافتادگی شانه را می‌توان با استفاده از این روش تا حدودی درمان کرد.

 • ماساژ سوئدی:

اگر می‌خواهید خستگی یک روز کاری سنگین را از بدن خارج کنید، ماساژ سوئدی بهترین انتخاب برای شماست. یک ساعت ماساژ عالی و نه چندان سنگین را می‌توانید با ماساژ سوئدی تجربه کنید.

 • ماساژ شیاتسو:

ماساژ شیاتسو عمدتاً بر کانال‌های انرژی متمرکز است و با استفاده از تکنیک‌های خاص، می‌تواند در کاهش استرس و اضطراب، تسکین درد، افزایش انعطاف‌پذیری و … مؤثر باشد.

 • ماساژ درناژ لنفاوی:

ماساژ درناژ لنفاوی یکی دیگر از انواع ماساژ درمانی است که به دفع سموم کمک می‌کند. درمان آرتروز، آلرژی‌ها، بی‌خوابی و اختلالات خواب، درمان بواسیر، کاهش دردها و موارد این چنینی را می‌توان به کمک ماساژ درناژ لنفاوی انجام داد.

افزون بر موراد گفته شده، ماساژتراپی انواع گوگان دیگری نیز دارد که شرح مفصل آن‌ها از حوصله این بحث خارج است. سعی کردیم تا پرطرفدارترین انواع ماساژ را در این قسمت به شما معرفی کنیم.

کلام آخر

در این مقاله به بررسی مفهوم ماساژ، پیشینه آن و مزایای استفاده از آن اشاره کردیم. حال می‌دانید که برای داشتن خواب منظم، کاهش استرس و اضطراب، تسکین دردها و تسریع روند بهبودی برخی بیماری‌ها می‌توانید از انواع ماساژها استفاده کنید. امیدواریم تجربه یک ماساژ حرفه‌ای شما را به استفاده مداوم از این تکنیک آرامش‌بخش، مشتاق کند.

مطالب مرتبط
ماساژ معجزه سردرد: تسکین درد و استرس به طور طبیعی ماساژ

ماساژ معجزه سردرد: تسکین درد و استرس به طور طبیعی

ماساژ درمانی یک درمان طبیعی و موثر برای بسیاری از بیماری ها از جمله سردرد است

6 دقیقه مطالعه مشاهده
در ماساژ لوکس دنیز غرق شوید - با یک ماساژ آرامش بخش استراحت کنید! ماساژ

در ماساژ لوکس دنیز غرق شوید – با یک ماساژ آرامش بخش استراحت کنید!

ماساژ درمانی قرن‌ها قدمتی است که مدت‌هاست برای تسکین درد، بهبود گردش خون و ارتقای سلامت کلی استفاده می‌شود.

5 دقیقه مطالعه مشاهده
شگفتی های ماساژ را کشف کنید: چگونه یک ماساژ آرامش بخش می تواند زندگی شما را متحول کند! ماساژ

شگفتی های ماساژ را کشف کنید: چگونه یک ماساژ آرامش بخش می تواند زندگی شما را متحول کند!

ماساژ درمانی یک روش درمانی است که می تواند برای آرامش و جوان سازی بدن، ذهن و روح شما استفاده شود. قرن‌هاست که در بسیاری از فرهنگ‌ها برای درمان بیماری‌های جسمی و ارتقای سلامت کلی استفاده می‌شود.

5 دقیقه مطالعه مشاهده

1 نظر ارسال شده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *